MJESEC FRANKOFONIJE
Počinje Praznik frankofonije u Dubrovniku
Francuska alijansa u Dubrovniku i ove je godine pripremila raznovrstan program u okviru manifestacije „Praznik Frankofonije“ koja je namijenjena frankofonima i frankofilima, ljubiteljima frankofonske kulture te svim znatiželjnicima.

Mjesec frankofonije održava se tradicionalno u ožujku ususret Međunarodnom danu frankofonije koji se obilježava 20. ožujka. Francuska alijansa u Dubrovniku i ove je godine pripremila raznovrstan program u okviru manifestacije „Praznik Frankofonije“ koja je namijenjena frankofonima i frankofilima, ljubiteljima frankofonske kulture te svim znatiželjnicima. Manifestacija se održava u 13 hrvatskih gradova s više od 150 događanja, program u Dubrovniku počinje danas i traje sve do kraja ožujka. U suradnji s Dubrovačkim kinematografima, Francuskim institutom iz Zagreba i Švicarskim veleposlanstvom bit će prikazano sedam filmova za djecu i odrasle, uz popularnu cijenu ulaznica od 10 kuna, a detaljan program objavljen je na internetskim stranicama Kinematografa. Dubrovačka frankofona događanja za Soundset Ragusu predstavila je Maja Bakija, predsjednica Francuske alijanse Dubrovnik.
-U subotu ćemo u Saloči od zrcala s početkom u 20 sati ugostiti grupu s juga Francuske „Compagnie des Temps Venus“. Bit će to glazbeno - filmska večer u stilu moderne šansone. Organiziramo dva predavanja. Jedno o počecima kinematografije i jedno o književniku francuskog porijekla Marku Brueroviću. Tradicionalno u ožujku organiziramo francuske radionice u vrtićima., a učenici osnovnih škola imat će svoj recital 21. Ožujka u Kinu Sloboda. Za polaznike tečajeva u „Alijansi“ organiziramo kviz „Poznaješ li Francusku i frankofoniju?“, a za 22. ožujka planiramo večer belgijske pive uz degustaciju. Program je zaista raznovrstan. Nadamo se da će svatko pronaći nešto za sebe i doći na neko od spomenutih događanja- kazala je Bakija.




